AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Işık : CHP'li belediye yetersiz kalınca İBB devreye girdi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, CHP Miletvekili Özgür Karabat'ı öne sürerek başlattığı tartışmaya AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Necati Işık da dahil oldu. Başkan Işık, yaptığı yazılı açıklamasında, Beylikdüzü halkının yanlış bilgilendirildiğini, okullardaki tadilatların durdurulmadığını, ilçe belediyesinin yetersiz kalması nedeniyle devreye İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) girdiğini duyurdu.

AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Işık : CHP'li belediye yetersiz kalınca İBB devreye girdi

Beylikdüzü’nde eğitim hizmeti veren kamu okullarında tadilat işlerinin durdurulduğu yönündeki iddialar gündeme düşerken, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Necati Işık, konuyla ilgili hedefe konulan ilçe milli eğitim müdürüne sahip çıktı, kentin CHP’li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ise topa tuttu.

 
İlçe belediyesinin okullara yeterli hizmeti veremediğinden dolayı eğitim kurumu idarecilerinin kendilerinden yardım istediğine işaret eden AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Necati Işık, talep doğrultusunda İBB’nin devreye sokulduğunu, bundan böyle kentteki okulların tüm ihtiyaçlarının İBB tarafından karşılanacağını bir basın açıklamasıyla halka duyurdu.

Belediye borç batağında...
Açıklamasında, belediyenin borç batağında olduğunun altını çizen Işık, İBB’nin bu yaklaşımla Beylikdüzü Belediyesi üzerindeki yükü kısmen alarak teşekkürü hak ettiğini söyledi.  İlçe Başkanı Mustafa Necati Işık, sert sözlerle eleştirdiği CHP’li Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun göz boyayarak “Makyaj belediyeciliği” yaptığını, 2014 yerel seçimlerinin ardından parmakla gösterilecek bir eser ortaya konmadığını söyleyerek öne sürdü.
 
Beylikdüzü'ndeki eserler AK Parti döneminde yapıldı
Kentteki eserlerin dönemin AK Partili belediye başkanları zamanında yapıldığını, yazılı açıklamasında belirten Başkan Işık, okulların nitelikli hale dönüşmesinde İBB’ye ihtiyaç duyulduğunu, uygulamayı eleştiren CHP Milletvekili Özgür Karabat’ın da eğitim üzerinden siyaset yaparak nezaketsizlik örneği sergilediğini ifade etti. Işık, Beylikdüzü halkının yanlış yönlendirildiğinden dolayı açıklama yapmak zorunda bırakıldığını da sözlerine ekledi.

Basın açıklamasının tam metni

KAMUOYUNA DUYURULUR
 
İstanbul 3. Bölge CHP Milletvekili Sayın Özgür Karabat’ın, 09/08/2018 tarihinde yaptığı basın açıklamasında, Beylikdüzü’nde okullardaki tadilatların siyasi nedenlerle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce durdurulduğu şeklindeki sözleri, saygıdeğer Beylikdüzü halkını yanıltmaya yönelik ifadeler içerdiğinden, halkımızı doğru bilgilendirme adına Beylikdüzü İlçe Başkanı olarak gerçeği kamuoyuyla paylaşmak zarureti doğmuştur.
 
Son dönemlerde eğitim kurumlarından ilçe teşkilatımıza gelen yoğun istek ve talepler incelendiğinde, Beylikdüzü Belediyesi’nin bu hizmetleri sağlayamadığını, eğitim kurumlarına götürülmesi gereken hizmetler konusunda eksik kaldığı tesbit edilmiş, bu nedenle de AK Parti Beylikdüzü ilçe Teşkilatı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçilmiş, İBB Başkanımız Mevlüt Uysal’ın talimatıyla ilçemizdeki tüm eğitim kurumlarının eksiklierinin giderimesi talebine “Olur” verilerek çalışmalara başlanmıştır.
 
Beylikdüzü’ndeki çok sayıdaki okullarımıza nitelikli kapalı spor salonları inşa eden İBB, birçok okulun onarımını da acilen yapılması gereken işler sıralamasına alarak Beylikdüzü’ndeki eğitimin kalitesini yükseğe çekmeyi hedeflemiştir. Kısa sürede, ilçedeki tüm eğitim kurumları elden geçirilerek, hem eksikliklerin ivedilikle ve kaliteli bir şekilde bertaraf edilmesi sağlanacak hem de yerel yönetimdeki beceriksiz ve yanlış yerel politikalarla borç batağına saplanmış Beylikdüzü Belediyesi üzerindeki ekonomik yük alınmış olacaktır.
 
Hizmet belediyeciliğini şiar edinmiş AK kadroların, Beylikdüzü’ndeki eğitim kurumlarında yaşanan sıkıntılara duyarsız kalmasını beklemek akılla izah edilemez. 2014 yılından itibaren proje üretemeyen, ilçeye parmakla gösterilecek bir eser kazandıramayan, AK Partili belediye başkanlarımız döneminde kente kazandırılan eserler üzerinde makyaj yapmak suretiyle göz boyamaya çalışan mevcut yerel yönetimin, CHP Milletvekili Özgür Karabat üzerinden eğitimi siyasete alet etme çabası, devletin bürokratı ilçe milli eğitim müdürünü hedef göstermesi, etik olmadığı gibi aynı zamanda siyasi nezaketsizlik örneğidir.
 
İddia edildiği gibi Beylikdüzü’ndeki okullarımızda tadilatlar durdurulmamış bilakis daha geniş kapsamlı ve nitelikli bir tadilatla örnek eğitim kurumları haline dönüşmesi için İBB devreye girmiştir.
 
AK Parti Beylikdüzü İlçe Teşkilatı olarak, Beylikdüzü’ndeki kötü gidişata dur demek için sorumluluk üstlenmekten kaçınmayacağımız gibi, Beylikdüzü’ne hizmeti getirmekte basiretsizlik gösteren yerel yönetimin eksik kaldığı her vakada gerek İBB, gerek ilgili bakanlıklar gerekse devlet kurumlarıyla irtibata geçmekte asla imtina etmeyeceğiz.
 
Bu vesileyle; ilçedeki okullarımızın eksikliklerininin tamamını giderecek İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve ekibine halkımız adına teşekkür eder, Beylikdüzü’ne dolu dolu hizmetin getirileceği AK Belediyeciliğin 2019 yerel seçimlerinde hakim olacağını şimdiden müjdeleriz.
 
 AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı
             Mustafa Necati Işık

 
 

 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.