İmamoğlu ispatlasın, gazeteciliği bırakacağım!

Yerelkulis’te yayımlanan “Ekrem İmamoğlu yine başardı: CHP’li başkan yönetimindeki Beylikdüzü Belediyesi’ nde buram buram yolsuzluk kokusu” başlıklı haber, ulusal medyada da peşpeşe gündem oluştururken, sayın belediye başkanımız ne “Bu haber yalandır” dedi, ne de “Doğrusu budur” diye bir açıklama yaptı.

İmamoğlu ispatlasın, gazeteciliği bırakacağım!

*
Çünkü o da biliyordu ki yazılanların hepsi harfiyen doğruydu.
 
*
Ne acıdır ki…Dün, yani gazetecileri ilgilendiren 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde tarafıma gelen bir tebligatta, İmamoğlu hakkında yaptığım bu haberin, soyut kavramlarla yapılan ve hiçbir somut delile dayanmayan gerçek dışı haber olduğuna dair iddialar olduğu belirtiliyor, sözkonusu haberin, Büyükçekmece 2. Sulh Ceza Hakimliği kararınca erişime engellenmesi zorunluluğu olduğu ifade ediliyordu.
 
Özeti, haberi siteden kaldır, idi…
 
*
Mahkemenin soyut iddia dediği, benim ise somut delilerle yaptığım haber içeriğini sayın belediye başkanımıza bu vesileyle buradan bir daha sorarak, kendisini bir nevi düelloya davet ediyorum.
 
*
BİR : Şikayet ettiğiniz ve tamamen yalan dediğiniz haber konusu 2016/429603 sayılı ihalenin süresi 12 günlük mü, değil mi?
 
İKİ : Süresi 12 günlük olan bir ihaleye “20 gün boyunca Kostüm Karakterler Temini” iş kalemini koydunuz mu koymadınız mı? Koyduysanız bu zeka kime ait?
 
ÜÇ : Dağıttığınızı iddia ettiğiniz 10 bin adet ekmek arası sucuğu kime, nerede dağıttınız? Bir vatandaşın evine bile 30 liralık koli gönderdiğinizde bas bas bağırıp reklamını yaparken, 10 bin ekmek arası sucuğu ayıp olur diye mi gündeme düşürmediniz? İsmi, cismi, partisi hiç önemli değil, bir kişiyi meydana çıkarın, “Evet, o 10 bin kişiden birisi de bendim, ekmek arası sucuğu valllahi de billahi de yedim” desin, o da kabulümdür. Yemin edecek o bir kişiyi bulabilir misiniz?
 
DÖRT : Memleketteki tüm belediyeler 15 Temmuz ile ilgili etkinliklerini 15 Temmuz’da yaparken, sizin, Aralık ayında sözde yapmış olmanızı 15 Temmuz hassasiyetinize mi sayalım, yoksa şapkanın düşüp, kelin göründüğüne mi?
 
BEŞ : Şehitlerimiz için Mevlüt okunması mevzusuna girecek olursak…Şayet duayı içinizden ya da başkanlık makamında A Takımınızla birlikte okumadıysanız, bundan Kaymakam Mehmet Okur’un, İlçe Müftüsü’nün, davet ettiğiniz protokolün, daha somutu, mevlütü kim okuduysa okuyan hocanın, sayısı önemli değil, cemaatten birilerinin de haberi olması gerekmez miydi? Sorum şu; 20 Aralık-31 Aralık 2016 tarihinde okuttuğunuzu iddia ettiğiniz mevlüdü, hangi camide hangi hocaya, kimin bilgisiyle okuttunuz? Okuttuysanız, sadece lokuma mı para verdiniz yoksa hoca da nasibini aldı mı?
 
ALTI : İlçede iki gün boyunca yaptığınızı belirttiğiniz “Canlı Heykel Sergisi” ni  hangi mekanda gösteriye dönüştürdünüz? Taştan heykel sergilerini bile gününden 1 ay önce bangır bangır duyururken, canlısını in’e cin’e mi izlettiniz?
 
YEDİ : Bir basın mensubu olarak ilçede ne olup bittiğini hemen hemen bilen birisi olarak, binlerce kişilik tekne gezilerini ne ben duydum ne de ahali gördü.Beylikdüzü’nde sizin döneminizde İki defa tekne gezisi gündeme geldi, bunlardan birisi muhtarların ve STK temsilcilerinin katıldığı küçük bir tekneyle boğaz turu, diğeri de CHP’lilerin Adalet Yürüyüşü sonunda Kılıçdaroğlu’nu karşılamak üzere miting alanına gittikleri tekne yolculuğuydu. Yoksa mahkemeye bunları delil olarak gösterip, “İşte yaptığımız tekne gezisinin kanıtı bu” mu dediniz?
 
SEKİZ : Halen danışmanınız olan, kurduğunuz Batı İstanbul Vakfı’nın kurucuları arasında yer alan, belediye personellerine emirler yağdırarak kurumun işlerini yapan, geçmişe yönelik arkadaşlığınızın olduğu Cengiz Özkarabekir’in eski iş ortağı Serdal Taşkın’ın ELAPRO adlı firmasının sizin döneminizde toplamda 39 milyon TL.’lik ihaleyi aldığı soyut mu, somut mu? Belediye kasasından milyonlarca doları o şirkete aktardığınızdan haberiniz mi yok, yoksa mahkemeye yalan savunmada bulunarak hakimi böyle mi ikna ettiniz?
 
DOKUZ: Cengiz Özkarebekir’i daha önceden tanımıyor musunuz? Serdal Taşkın 2014 yerel seçimlerinde aday olduğunuzda sizinle birlikte çalışıp reklam ve tanıtım işlerini yapmadı mı?
 
ON       : Hakime sunduğunuz ve erişimin engellenmesi kararını aldırdığınız belgeleri Beylikdüzü halkıyla da paylaşır mısınız? Böylelikle benim de yalancı ve iftiracı bir gazeteci olduğumu ortaya çıkarmış olursunuz.
 
*
Dolayısıyla…Bana da mesleği bırakmak düşer. Şerefim ve inandığım tüm değerler üzerine yemin ederim ki Yerelkulis sitesinden hakimlik kararıyla kaldırmayı başardığınız bu haberimi delillerle çürütün, anında gazeteciliği bırakır, siyasete başlarım.
 
*
Hukuken bir şeyi başardığınızı sanıyorsunuz ama, bırakın, hiçbirşeyden haberi olmayan vatandaşı, kendi vicdanınızda bile mahkumsunuz aslında…
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.